Zdjęcia z najbardziej pamiętnych momentów Super Bowl w historii

• Apr 17, 2023
click fraud protection

New York Jets v. Colts z Baltimore

Trzy dni przed Super Bowl III w 1969 roku Joe Namath zagwarantował, że jego Jets pokonają mocno faworyzowanych Coltów. Dotrzymał słowa i poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa 16:9.

Green Bay Packers v. Najeźdźcy z Oaklandu

W 1968 roku Vince Lombardi prowadził swój ostatni mecz z Green Bay, wygrywając Super Bowl 33-14

Po zwycięstwie gracze znieśli go z boiska, w ciemnej marynarce iw ogóle.

Washington Redskins v. Delfiny z Miami

Miami Dolphins zakończyli doskonały, niepokonany sezon, wygrywając Super Bowl VII.

Los Angeles Rams v. Steelers z Pittsburga

Przegrywając 19-17 w czwartej kwarcie, rozgrywający z Pittsburgha, Terry Bradshaw, znalazł Johna Stallwortha, który zdobył 73-jardowe podanie na przyłożenie i wyprowadził Steelers na szczyt. Udali się wygrać Super Bowl XIV w 1980 roku z wynikiem 31-19.

Chicago Bears v. Patrioci nowej Anglii

W 1982 roku trener Mike Ditka przewidział, że Chicago Bears zagrają w Super Bowl za trzy lata. Nikt (może z wyjątkiem najbardziej zagorzałych fanów) mu nie wierzył.

instagram viewer

Ale kilka lat później zmierzyli się z Patriotami w Super Bowl 1986, niszcząc ich 46-10.

Najbardziej pamiętne przyłożenie w meczu zdobył William „The Refrigerator” Perry, 310-funtowy defensywny dróżnik, który stał się bohaterem Chicago.

New York Giants v. Denver Broncos

Po pokonaniu Broncos 39-20 w 1987 roku, obrońca Giants, Harry Carson, założył kurtkę ochroniarza jako przebranie i wylał wiadro Gatorade na głównego trenera Billa Parcellsa. Był to pierwszy z wielu pryszniców Super Bowl Gatorade.

Buffalo Bills v. Giganci z Nowego Jorku

Gdy Giants prowadzą 20-19 i tylko cztery sekundy do końca Super Bowl XXV, Bills kicker Scott Norwood próbował kopnąć z gry z 47 jardów... i spudłował, nawet po wykonaniu 70 procent swoich kopnięć podczas meczu rok. Była to pierwsza z czterech porażek Bills w Super Bowl.

Washington Redskins v. Rachunki Buffalo

Biegnący z powrotem Thurman Thomas zgubił hełm po hymnie narodowym w 1992 roku i musiał przesiedzieć dwie pierwsze sztuki. Skończył biegnąc zaledwie 13 jardów przez całą grę, a Redskins zostali pokonani 37-24.

Dallas Cowboys v. Rachunki Buffalo

Rok po incydencie z hełmem Bills przegrali Super Bowl po raz czwarty z rzędu, co czyni ich drużyną z największą liczbą kolejnych występów (i porażek) w Super Bowl.

Patrioci Nowej Anglii v. Pakowacze Green Bay

W 1997 roku, podczas Super Bowl XXXI, Desmond Howard pobiegł z 99 jardów i zdobył przyłożenie, które pomogło Packers pokonać Patriots 35-21.

St Louis Rams v. Tytani z Tennessee

W ostatnim meczu Super Bowl XXXIV, który odbył się w 2000 roku, Mike Jones z St. Louis Rams sprowadził Tytana Kevina Dysona w dół o jeden jard od strefy końcowej, zabijając wszelką nadzieję na Tytanów w ostatniej sekundzie Rajd. Rams wygrali 23:16.

Pittsburgh Steelers v. Seattle Seahawks

W 2006 roku „Szybki” Willie Parker pobił rekord Super Bowl pokonując 75 jardów przyłożenia, dając Steelers prowadzenie 14-3. Stalowcy wygrali mecz 21:10.

Indianapolis Colts v. Chicagowskie niedźwiedzie

Deszcz padał na Super Bowl XLI na Florydzie w 2007 roku, powodując sześć strat w pierwszej połowie. To był najbardziej mokry mecz w historii Super Bowl.

Był to również historyczny mecz dla trenerów Loviego Smitha z Bears i Tony'ego Dungy'ego z Colts, którzy jako pierwsi afroamerykańscy trenerzy poprowadzili swoje drużyny do Super Bowl.

New York Giants v. Patrioci nowej Anglii

W czwartej kwarcie Super Bowl XLII w 2008 roku, szeroki odbiorca Giants, David Tyree, w jakiś sposób zdołał złapać 32-jardowe podanie, przypinając je do hełmu.

Pittsburgh Steelers v. Kardynałowie z St. Louis

Spadek o trzy sekundy, gdy pozostały tylko sekundy, Ben Roethlisberger wystrzelił piłkę do strefy końcowej, gdzie Santonio Holmes złapał ją na palcach w samym tylnym rogu, po czym wypadł z boiska.

Steelers wygrali Super Bowl XLIII w 2009 roku z wynikiem 27-23.

Baltimore Ravens v. San Francisco 49ers

W trzecim kwartale Super Bowl XLVII w 2013 roku częściowa przerwa w dostawie prądu pogrążyła obszary boiska w ciemności.

Mecz został opóźniony o 34 minuty, a kibiców trzeba było ratować z wind, podczas gdy gracze odpoczywali na boisku.

Niektórzy obwiniają przegraną Ravens za opóźnienie gry, które zmiażdżyło ich impet i pozwoliło 49ers wrócić z deficytu 28-6.

Patrioci Nowej Anglii v. Seattle Seahawks

W 2015 roku, na zaledwie 20 sekund przed końcem, Malcolm Butler dokonał niesamowitego przechwytu na linii bramkowej, wyrywając zwycięstwo Seahawks, utrzymując prowadzenie Patriots 28-24.

Patrioci Nowej Anglii v. Sokoły z Atlanty

Podczas Super Bowl LI Brady doszedł do siebie po kiepskiej pierwszej połowie, by dokonać największego powrotu do Super Bowl w historii. Patriots wygrali 34-28 po przegranej 28-3 głęboko w trzeciej kwarcie.

Kochaj go lub nienawidź, Tom Brady jest najczęściej wygrywającym rozgrywającym wszechczasów, z siedmioma występami w Super Bowl i pięcioma zwycięstwami.